15 Krakowski Festiwal Górski – relacja

2

W dniach 1-3grudnia 2017 na Krakowskim Uniwersytecie Ekonomicznym odbywał się Piętnasty Krakowski Festiwal Górski. Były filmy, zajęcia praktyczne, wykłady, prelekcje, opowieści oraz kiermasz odzieży i sprzętu outdoorowego – nie mogło, zatem zabraknąć ekipy toexplore.

Nie mamy pojęcia jak było w zeszłym roku, bo byliśmy tam po raz pierwszy. Mamy jednak pewność, że w przyszłym roku musimy zarezerwować więcej czasu dla tego festiwalu.

Co można było zobaczyć?

Program był tak bogaty, że każdy znalazłby tu coś dla siebie. Zacznijmy od Polskiego Konkursu Filmowego oraz Międzynarodowego Konkursu Filmowego. Ponad dwadzieścia filmów (częściowo premiery), których listę oraz zwiastuny można zobaczyć tutaj:

http://kfg.pl/15-kfg/filmy/miedzynarodowy-konkurs-filmowy/

http://kfg.pl/15-kfg/filmy/polski-konkurs-filmowy/

 

Wykłady, opowieści, pokazy filmowe, spotkania z autorami, warsztaty. Od zajęć praktycznych z terapeutami, poprzez wykłady o górskiej diecie, aż po panele na temat fotografii. Cały program tutaj:

http://kfg.pl/15-kfg/program/

Wisienką na torcie był kiermasz odzieży i sprzętu outdoorowego. Jak zazwyczaj w takim miejscu można było spotkać zarówno największe marki jak i malutkich producentów, którzy w swojej ofercie posiadają rzeczy nietuzinkowe, inne, nieprodukowane na masową skalę oraz często wykonane ręcznie. Można było zobaczyć najnowsze technologie outdoorowe jak mi poznać najświeższe trendy. Tutaj niestety pojawia się chyba jedyny minus. Kiermasz odbywał się w super-ciasnym korytarzu i przechodzenie między stoiskami przypominało walkę.

 

Nie jesteśmy zdziwieni, że KFG przyciąga taką liczbę odwiedzających – sale wykładowe często były pełne. My byliśmy tam pierwszy raz, ale na pewno wrócimy. Bogaty i różnorodny program sprawia, że przez wszystkie trzy dni festiwalu możemy być totalnie wciągnięci, dobrze się bawić i dodatkowo czegoś nauczyć. Polecamy odwiedzać podobne eventy, a w szczególności Krakowski Festiwal Górski, aby być na bieżąco z tematyką górską.

2 KOMENTARZE

  1. We are a bunch of volunteers and opening a brand new scheme in our community.
    Your site provided us with useful information to work on.
    You have done a formidable task and our whole neighborhood
    shall be grateful to you.

Comments are closed.