Film „Under an Arctic Sky” – czyli o surfowaniu przy zorzy polarnej

2

Sześciu serferów, fotograf Chris Burkard i filmowec Ben Weiland wyruszają w poszukiwaniu fal w odległych fiordach rezerwatu Hornstrandir na Islandii.

Dla niektórych osób złe warunki pogodowe i ciemność nie zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu, ale nie dla ekipy z „Under an Arctic Sky”. Zimą, gdzie na Islandii światłem słonecznym można się cieszyć tylko przez około 3h, stają na deskach surfingowych pomimo mrozu, sztormu i zamieci śnieżnych. Po wypłynięciu łodzią z Isafjordur muszą zawrócić ze względu na zbliżający się sztorm, który okaże się największym, który nawiedził wyspę od 25 lat. Nie poddają się. Zawracają na ląd, który nie okazuje się bezpiecznym miejscem. Pomimo wielu przeciwności zespół kontynuuje swój plan, aby dowieść, że niemożliwe staje się możliwe.

To film o przekraczaniu granic. A im bardziej się je przekracza, tym większa chęć na więcej. Jak daleko jest w stanie zajść Chris Burkard, żeby zrobić najlepsze zdjęcie? Zachęcamy, aby obejrzeć ten film, który obrazuje piękno Zachodnich Fiordów, zorzę polarną i siłę natury na Islandii.

Interesujesz się Islandią? Sprawdź nasz przewodnik i dowiedz się jakie czekają na Ciebie atrakcje na Islandii.

2 KOMENTARZE

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.