Film „Wspinaczka” (The Climb)

0

Młody, niedoświadczony we wspinaczce francuz, aby udowodnić swojej dziewczynie, że ją kocha, wybiera się na Mount Everest. Czy taki opis może zwiastować dobre kino? Oczywiście! Ten oparty na faktach, okraszony wspaniałymi zdjęciami, chwilami komedii i wciągającą (choć oczywistą) fabułą film świetnie się ogląda.

 

Nie zobaczymy w nim za wielu znanych aktorów (jeden z niewielu filmów na świecie w których nie gra Karolak😉), za to poznamy jak wygląda droga na szczyt najwyższej góry na świecie. Nie często mamy okazję oglądać co dzieje się pomiędzy wylotem z kraju zamieszkania, a samym atakiem na szczyt. Tutaj historia jest przedstawiona od a do z. Mamy wątek przygodowy, miłosny, proste historie, dramaty i wiadomy finał, a sam film choć nie wydaje się nadto ambitny, mnie mocno wciągnął i nie żałuję spędzonego z nim czasu.

Jeszcze coś dla tych, którzy po jego oglądnięciu postanowią  wybrać się na taką wyprawę – pierwszy z Google link do organizatora podobnych wypraw wraz z podanymi cenami: https://www.wyprawy.net/wyprawy/mount-everest-8848-m

 

Więcej polecanych przez nas filmów o podobnej tematyce znajdziesz w zakładce W WOLNEJ CHWILI.