Fotorelacja – World Travel Show 2017 / Camper Caravan Show 2017

1

Już drugi raz odwiedziliśmy Warszawskie Targi Podróżników połączone z Targami Karawaningu i zlotem kamperów. Było lepiej niż rok temu – więcej wystawców, więcej odwiedzających, więcej wykładów i wystąpień.

Tym razem w PTAK Warsaw Expo spotkaliśmy miedzy innymi Pana Aleksandra Dobę, Martynę Wojciechowską czy Wojciecha Cejrowskiego. Można było posłuchać opowieści z wypraw Pani Kingi Baranowskiej  czy o eskapadach na bambusowym rowerze Pani Doroty Chojnowskiej. Poza relacjami z podróży były także szkolenia praktyczne np. o tematyce fotograficznej organizowane przez cyfrowe.pl. Niestety niektóre wykłady pokrywały się ze sobą i nie było możliwości skorzystać ze wszystkiego, ale na pewno każdy znalazłby tu coś dla siebie.

W tym roku targi były także bardziej interaktywne: całą masa zajęć dla dzieci – od malowania twarzy poprzez gry i zabawy, na wybijaniu monet i ozdabianiu ciastek kończąc. Można było popływać na wakeboardzie oraz posłuchać muzyki z całego świata (nas najbardziej zachwycił rapujący mnich).

Na World Travel Show nie zabrakło także wystawców  z całego świata: od powiatu Nowosądeckiego po gości z Indii. Zobaczyliśmy nowości ze świata podróży czy fotografii. Mieliśmy okazję „pobawić się” najnowszym sprzętem foto. Oglądaliśmy stroje z całego świata. Najważniejszą jednak rzeczą jest możliwość poznania kultur z całego świata, miejsc w które warto się wybrać – tych najbardziej odległych, ale i naszych Polskich – często takich, które mamy pod nosem i nie mamy o nich pojęcia. Dodatkowo masa map i przewodników, które możemy zabrać ze sobą.

Na Camper Caravan Show jak zwykle setki kamperów i przyczep kempingowych, tysiące akcesoriów i nowości. Miejsce obowiązkowe do odwiedzenia przez fanów karawaningu. Na zlocie nie zabrakło także miejsca na mały festiwal piwa J

Jak dla mnie World Travel Show to trzy dni, które możemy w pełni wypełnić zdobywaniem informacji i inspiracji, ale także można potraktować je jako odskocznie od dnia codziennego.  Ja jak najbardziej polecam wybranie się tam w przyszłym roku – nikt nie będzie żałował.

Informacje praktyczne:

  • Bilet wejściowy kosztuje bez zniżki około 40zł za jeden dzień (dostępne są trzydniowe karnety)
  • Darmowe zaproszenie można znaleźć w prasie podróżniczej np. National Geographic – niestety zazwyczaj tylko na pierwszy dzień targów
  • Jest dostępny darmowy autobus z Warszawy, parking dla samochodu osobowego 20zł/doba

vw t2 blog podrozniczyprzyczepa offroadowa na targach podrozniczychmaly helikopter do obejzenia na targach podrozniczychwystawa żaglówek na targach podrozniczych world travel show 2017twarz pomalawana na bialo, meksyk na targach podrozniczychmeksyk, blog podrozniczy, world travel show 2017kajak pana Aleksandra Doby Olodalekowschodnie cymbaly blog podrozniczyindyjski bilard blog podrozniczy plaza na world travel show 2017delorean, powrot do przyszlosci, blog podrozniczy, world travel show 2017ciastka starodawna metodaprzyprawy w glinianych naczyniach na targach podrozniczychtargi world travel show 2017

1 KOMENTARZ

Comments are closed.