Fotorelacja – World Travel Show 2017 / Camper Caravan Show 2017

0

Już drugi raz odwiedziliśmy Warszawskie Targi Podróżników połączone z Targami Karawaningu i zlotem kamperów. Było lepiej niż rok temu – więcej wystawców, więcej odwiedzających, więcej wykładów i wystąpień.

Tym razem w PTAK Warsaw Expo spotkaliśmy miedzy innymi Pana Aleksandra Dobę, Martynę Wojciechowską czy Wojciecha Cejrowskiego. Można było posłuchać opowieści z wypraw Pani Kingi Baranowskiej  czy o eskapadach na bambusowym rowerze Pani Doroty Chojnowskiej. Poza relacjami z podróży były także szkolenia praktyczne np. o tematyce fotograficznej organizowane przez cyfrowe.pl. Niestety niektóre wykłady pokrywały się ze sobą i nie było możliwości skorzystać ze wszystkiego, ale na pewno każdy znalazłby tu coś dla siebie.

W tym roku targi były także bardziej interaktywne: całą masa zajęć dla dzieci – od malowania twarzy poprzez gry i zabawy, na wybijaniu monet i ozdabianiu ciastek kończąc. Można było popływać na wakeboardzie oraz posłuchać muzyki z całego świata (nas najbardziej zachwycił rapujący mnich).

Na World Travel Show nie zabrakło także wystawców  z całego świata: od powiatu Nowosądeckiego po gości z Indii. Zobaczyliśmy nowości ze świata podróży czy fotografii. Mieliśmy okazję „pobawić się” najnowszym sprzętem foto. Oglądaliśmy stroje z całego świata. Najważniejszą jednak rzeczą jest możliwość poznania kultur z całego świata, miejsc w które warto się wybrać – tych najbardziej odległych, ale i naszych Polskich – często takich, które mamy pod nosem i nie mamy o nich pojęcia. Dodatkowo masa map i przewodników, które możemy zabrać ze sobą.

Na Camper Caravan Show jak zwykle setki kamperów i przyczep kempingowych, tysiące akcesoriów i nowości. Miejsce obowiązkowe do odwiedzenia przez fanów karawaningu. Na zlocie nie zabrakło także miejsca na mały festiwal piwa J

Jak dla mnie World Travel Show to trzy dni, które możemy w pełni wypełnić zdobywaniem informacji i inspiracji, ale także można potraktować je jako odskocznie od dnia codziennego.  Ja jak najbardziej polecam wybranie się tam w przyszłym roku – nikt nie będzie żałował.

Informacje praktyczne:

  • Bilet wejściowy kosztuje bez zniżki około 40zł za jeden dzień (dostępne są trzydniowe karnety)
  • Darmowe zaproszenie można znaleźć w prasie podróżniczej np. National Geographic – niestety zazwyczaj tylko na pierwszy dzień targów
  • Jest dostępny darmowy autobus z Warszawy, parking dla samochodu osobowego 20zł/doba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here