Książka – TREK, od marzenia do przygody – Mateusz Waligóra

1

TREK to jeden z lepszych poradników górsko/trekkingowych jakie znajdziemy na półkach księgarni. Już po pierwszym szybkim przeglądnięciu książki widać jaki trud w jej stworzenie włożył autor. Na prawie czterystu stronach znajdziemy informacje o przygotowaniach do drogi, ekwipunku, czy przygodach autora, wszystko uzupełnione grafikami i zdjęciami z wypraw.

Czy warto mieć tę książkę w swojej biblioteczce? Jak najbardziej. Co najlepsze – nie jest to tytuł, który po przeczytaniu wyląduje na stałe na półce, ale za pewne będziemy do niego wracali co jakiś czas. W środku znajdzie coś dla siebie zarówno totalny laik jak i wieloletni podróżnik. Autor zawarł w tytule bardzo obszerne kompendium na temat trekkingu, począwszy od obsługi kompasu po szczegółowe informacje odnośnie konstrukcji membran. Tematy poruszane są bardzo wnikliwie (opisy konkretnych modeli sprzętu, polecane marki, linki do stron internetowych), uzupełniane rysunkami i wskazówkami. Dodatkowo zawarte historie z tras, czy zdjęcia autora będą świetną inspiracją do własnych podróży. Mimo, iż autor poruszył w książce tyle tematów to jest ona bardzo daleka od stwierdzenia, że jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego.

Powyższe rzeczy sprawiają, że TREK jest idealnym prezentem dla kogoś, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z trekkingiem. Mniej zadowoleni z tego poradnika będą doświadczeni podróżnicy, gdyż po prostu znajdą w nim mniej rzeczy dla siebie. Czy polecamy zatem powyższe dzieło? Tak, ze względu na jego wysoką jakość, przejrzystość i ilość konkretów.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.