Pomysły na prezent dla podróżnika – część druga

0
prezent dla podróżnika

To już druga część naszych propozycji na prezent dla podróżnika. Tym razem stawiamy na wodę i wypoczynek. Będzie też bardziej wakacyjnie. Wszystkie prezenty dostępne bez problemu. Zaczynamy.

Tych, którzy przegapili część pierwszą zapraszamy na: https://toexplore.eu/kilka-pomyslow-na-prezent-dla-podroznikow/

 

1. Maska do snorkeringu

Jeśli, ktoś kocha wodę, przejżyste akweny pełne ryb czy skał, rafy koralowe to taka maska będzie dla niego idealna. W bardzo słonej wodzie jest raczej ciężko nurkować z otwartymi oczami – ten prezent załatwia ten problem. Łatwo dostępne – np. Decathlon.

Maski Ceneo KLIK.


Cena: 50-200zł


 

2. Płetwy

Coś na uzupełnienie zestawu do snorkeringu. Pływanie w płetwach to całkiem inna zabawa. W sklepach znajdziemy sporo różnych modeli. Dosyć łatwo jest także dobrać odpowiedni rozmiar – wszystkie posiadają spory zakres regulacji. Kupimy np w Decathlonie.

Płetwy Ceneo KLIK.

płetwy toexplore

Cena: 50-500zł


3. Wędka

Nie każdy wie, ale jest na świecie sporo takich miejsc, gdzie możemy łowić ryby bez jakichkolwiek uprawnień i opłat (np. słone wody Norwegii). Dla podróżników najlepsze będą te superkompaktowe wędki. Przy wyborze lepiej skontaktować się z kimś, kto chociaż trochę zna się na rzeczy.

Wędki Ceneo KLIK.

wedka toexplore

Cena: 150-1500zł


4. Sakwy rowerowe

Jeśli osoba obdarowywana nie ma jeszcze sakw na rower to z pewnością będzie z nich zadowolona. Przydatne zarówno przy dojazdach do pracy jak i na wyprawach. Najlepsze będą wodoszczelne. Dość ciekawą ofertę i dobre opinie ma np. firma Crosso.

Sakwy rowerowe Ceneo KLIK.

fot: crosso.pl

Cena: 50-500zł


5. Boule, frisbe lub inne gry na świeże powietrze

Spędzanie wolnych chwil w podróży nie musi się kończyć na siedzeniu przy ognisku. Zabawa z boulami czy frisbee to zawsze trochę wspólnej aktywności i sposób na nudę. Pamiętajmy jednak, że boule są raczej ciężkie co dyskwalifikuje je w podróżach z plecakiem.

Frisbee Ceneo KLIK.

Boule Ceneo KLIK.

boule toexplore

Cena boule: 50-200zł
Cena frisbee: 20-200zł


6. Koc piknikowy

Zawsze przydatny. Posłuży jako miejsce do siedzenia lub dodatkowa warstwa w namiocie. Nikomu nie zaszkodzi posiadanie kilku takich koców, więc istnieje mała szansa, że będzie to nietrafiony prezent. Do kupienia wszędzie, w każdym sklepie sportowym, markecie, tysiące wzorów i kolorów.

Koc piknikowy Ceneo KLIK.

koc piknikowy
Cena: 30-100zł

7. Nieprzemakalny worek żeglarski

Opcja nie tylko dla żeglarzy. Przydaje się pod namiotem, na kajaku, czy na plaży. Tutaj też nie zaszkodzi mieć kilku sztuk, więc po raz kolejny mamy opcję na prezent, który raczej nie będzie nietrafionym.

Worek żeglarski Ceneo KLIK.

worek żeglarski nieprzemakalny
Cena: 30-300zł (w zależności od wielkości i jakości)


8. Tarp

Może nie przydaje się za często, ale dobrze go mieć. Niektórzy ze względu na uniwersalność i wagę używają zamiast namiotu.

Tarp Ceneo KLIK.

tarp toexplore

Cena: 50-300zł


9. Składana lodówka kempingowa

Taka lodówka przyda się każdemu. Na plaże, na biwak, na ognisko, na ryby. Lekka i poręczna. Po opróżnieniu można złożyć i nie zajmie wiele miejsca. Decathlon ma w swojej ofercie kilka ciekawych opcji – miedzy innymi plecaki-lodówki.

lodówka turystyczna
fot: decathlon.pl
Cena: 40-200zł

10. Sztućce kempingowe / naczynia kempingowe

Kolejna rzecz, która przydaje się zawsze. Sztućce to też jedna z rzeczy, które najczęściej gubimy lub zostawiamy na kempingach, więc nie jest czymś złym jeśli mamy coś w zapasie. Od plastikowych poprzez aluminium, aż do tytanowych. Od najtańszych, które mogą być małym upominkiem, aż bo duże drogie zestawy. Składane kubki i miski silikonowe lub lekkie naczynia kempingowe będą super dla tych którzy wybierają podróże piesze lub rowerowe. Do kupienia w każdym sklepie turystycznym.

Sztućce naczynia Ceneo KLIK.

Cena: 3-500zł


 

Zapraszamy także do pierwszej części pomysłów na prezent: KLIK